Menu Zamknij

Duma i radość!

W dniu 28.02.2024 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu nasz kolega Bartosz Dunaj został uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, wręczonym przez Panią Agatę Sobczyk, Wojewodę Wielkopolski.

Bartosz, to wieloletni pracownik Wielkopolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego sp. z o. o., na stanowisku Ratownika Medycznego w Systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne pracuje już ponad 17 lat. Należy wymienić, że na przestrzeni swojej kariery zawodowej wyróżnił się niezwykłą sumiennością, empatią w kontakcie z pacjentami i rzetelnością w wykonywaniu swoich obowiązków.

Jego zaangażowanie w poszukiwanie producentów i wytwórców sprzętów i materiałów medycznych, inicjowanie spotkań z darczyńcami w wydatny sposób przyczyniło się do pozyskania przez Wielkopolskie Centrum Ratownictwa Medycznego sp. z o. o. deficytowych materiałów i sprzętu medycznego podczas trwania szczytów pandemii COVID – 19 w latach 2020-2022.

Był jedną z osób, która po wybuchu konfliktu za wschodnia granicą Polski w marcu 2022 na terytorium Ukrainy dostarczył ambulans medyczny na rzecz Pogotowia Ratunkowego we Lwowie.

Jednocześnie Bartosz Dunaj łączy pracę zawodową z niezwykle bogatą działalnością społeczną a przez to jest osobą powszechnie znaną dla instytucji powołanych i stworzonych do pracy z dziećmi i na rzecz dzieci. Od 9 lat przeprowadza zajęcia edukacyjne w placówkach przedszkolnych i szkolnych w ciekawy sposób przekazując wiedzę medyczną i organizując warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej.

Bartosz to nie tylko profesjonalista, ale i człowiek o wielkim sercu, gotowy zawsze pomóc innym. Jesteśmy dumni, że możemy pracować z tak wyjątkowym kolegą jakim jest Bartosz Dunaj!